Sportske vestiTenis

Đoković preko Federera do finala

Datum: 20.03.2011 • Pošalji komentar

Ocenite vesti

Novak Đoković se plasirao u finale turnira u Indijan Velsu savladavši sa 6:3, 3:6, 6:2 Rodžera Federera koga će u ponedeljak na ATP listi zameniti na drugom mestu. Za trofej će se boriti sa Rafaelom Nadalom.

Đoković je svoj 22. duel sa Federerom počeo oprezno, ali sigurno. Do rezultata 2:2 oba rivala su čuvala svoje servise, a onda je Đoković iskoristio drugu brejk šansu da povede. Završnica seta pripala je srpskom teniseru, koji je uspeo da nekoliko puta "prošeta" protivnika po osnovnoj liniji i novim brejkom je osvojio prvi set.

Već u trećem gemu drugog seta Švajcarac je napravio brejk, a potom je u nekoliko navrata maestralnim potezima sprečavao Novaka da uzvrati na isti način. Naročito se to videlo u šestom gemu kada je odigran možda i najlepši poen na meču, a on je pripao Federeru koji je prvo stigao jednu duboku dijagonalu, potom se vratio na mrežu i spasao što bi retko ko uspeo, da bi zatim sjanim smečom sprečio Novaka da dođe do brejk šanse. Tako se stiglo do 4:2, a to što je Đoković osvojio naredni gem bez izgubljenog poena nije previše smetalo Federeru da nedugo zatim brejkom potvrdi osvajanje drugog seta.

Na početku trećeg seta Novak je odgovorio brejkom. Sa dva gema prednosti ušao je u nastavak meča, ali se upornost Federera videla u svakom poenu. Konstantno je bio pretnja, uspeo je da brejkom dođe do 2:2, no tada je furiozno zaigrao Nole i osvojivši tri gema u nizu servirao za trijumf do kog je i stigao posle ukupno dva sata i šest minuta velike borbe.

U finalu će se boriti sa najbolje rangiranim teniserom sveta, Rafaelom Nadalom, koji je Huana Martina del Potra u prvom polufinalu savladao sa 6:4, 6:4.